FRIZZANTE ROSE

Novinka konce roku 2022 z Vinařství Válkovi. Reagujeme na vysokou oblíbenost perlivých vín a tak přinášíme pro milovníky sladkého moku FRIZZANTE ROSE, polosladké s cukrem 14,5 g/l.

BURČÁKOBRANÍ VE VINICI

3. 9. 2022 od 13 do 19 hodin, viniční usedlost Turbovice – Mělník

Vinařství Válkovi Vás srdečně zve do své vinice na vlastní burčák.

  • osobní setkání s vinaři ve vinici
  • nejčerstvější burčák jaký si jen umíte představit
  • ochutnat nebo zakoupit budete moci i vína z produkce Vinařství Válkovi
  • opět budou zpřístupněny dvoupatrové viniční sklepy (pozor! vlastní baterku s sebou!)
  • pokochat se můžete pohledem na nejstarší vinařský kládový lis ve střední Evropě dochovaný v původní kvasírně
  • živá hudba od 14,00 – 18,00 hodin

K areálu se v současné době dostanete pouze pěšky – nejlépe z ulice Na Žlábkách, v ul. na Vinohradské případně zaparkovat auto a dále po zelené turistické značce až ke křížku.

Vstupné zdarma.

Těšíme se na Vás! Vinařství Válkovi

NABÍDKA PRO SKUPINY

Pro skupiny 10 a více osob nabízíme prohlídku vinic, dvoupatrových viničních sklepů a unikátního kládového lisu v původní kvasírně spojenou s ochutnávkou produkce Vinařství Válkovi. Objednávejte na 606 533 464 Ing. Pavel Válek 

POZVÁNÍ, KTERÉ SE NEODMÍTÁ

Vinařství Válkovi a Mělnický osvětový a okrašlovací spolek Vás zvou na prohlídku unikátního téměř 300 let starého dřevěného kládového lisu na víno nacházejícího se ve vinařské usedlosti Turbovice.

V sobotu 25. září 2021 bude jedinečná možnost tento starý kládový lis umístěný v původní barokní kvasírně i s historickým dvoupatrovým sklepením poprvé na vlastní oči spatřit. Otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin. Prohlídky budou probíhat průběžně po celý den. Není potřeba žádná rezervace ani objednání předem. Prohlídku je možné absolvovat i s dětmi. Ve sklepení není zavedená elektřina, proto doporučujeme vzít si s sebou baterky. Pro dospělé zájemce bude připraven burčák z místních hroznů a víno z produkce Vinařství Válkovi.

Jak se k Turbovickému lisu dostanete: Autem je nejlepší cesta po silnici od Malého Újezdu. Pojedete z Mělníka přes Skuhrov směrem jako na Byšice. Za Skuhrovem je odbočka vlevo do Malého Újezdu a přímo na této křižovatce se ale dáte na opačnou stranu doprava po úzké vyasfaltované cestě, která vás dovede téměř až k Turbovickému lisu. A protože se lis nachází uprostřed vinic, nedá se zajet až úplně k němu, ale budete muset kousek cesty mezi vinicemi s nádherným výhledem do okolní krajiny dojít pěšky. Pěší cesta vede k Turbovickému lisu také přímo z Mělníka z ulice Ve Žlábkách, zde na Brabčově na konci ulice Vinohradská bude možné zaparkovat auto a opět dojít kus cesty mezi vinicemi až k Turbovickému lisu. Okolo lisu vede i zelená turistická značka.

Jste srdečně zváni! Využijte této jedinečné příležitosti.

Martin Klihavec, předseda MOOS.

(článek byl převzat z MOOS a upraven pro potřeby Vinařství Válkovi)

MODRÝ PORTUGAL Z VINAŘSTVÍ VÁLKOVI

Na začátku března 2021 jsme převzali správu nad 1/2 ha vinice s Modrým Portugalem (opět viniční trať Turbovická), takže nenecháme milovníky červeného vína na suchu a než začnou plodit nově vysazené keře modré Rulandy, ovíníme Vás Portugalem. To je překvapení, co? 🙂

Tramín už je v lahvích

Každou hlavu Tramínu červeného jsme pečlivě opečovávali a ona se nám odměnila bohatou sklizní. Každý řádek jsme prošli několikrát a kochali se sílou révových keřů a šťavnatostí jejich hroznů. Každý hrozen jsme pohladili pohledem a nechali se kolébat klidem proudícím v řadách vinice, když jsme se  odevzdaně ponořili do jejích útrob a děkovali za to, že můžeme být její součástí…

Zrodilo se další víno. Je to láska na první pohled. Brzy ji pošleme i k vám.

Na zdraví!

Tramín červený, 2019, bílé, suché

Všichni jásejme! Zakládáme novou vinici.

Dobrých zpráv není nikdy dost. A tak: Na vědomost se dává, že jsme v nádherné poloze vinařské obce Mělník ve viniční trati Turbovická získali další vinici!

Vinice byla v roce 1966 osázena odrůdou Modrý Portugal. My nyní provádíme její vyklučení a po následné celkové rekultivaci založíme vinici novou. Rozhodli jsme se pro odrůdy Ryzlink Rýnský a Rulandské modré. Zkrátka, máte se na co těšit. My už se těšíme teď.

Foto: fotoarchiv Vinařství Válkovi, Naše nová kráska 8. 2. 2020

 

Foto: fotoarchiv Vinařství Válkovi, Vyklučení staré vinice 8. 2. 2020