POZVÁNÍ, KTERÉ SE NEODMÍTÁ

Vinařství Válkovi a Mělnický osvětový a okrašlovací spolek Vás zvou na prohlídku unikátního téměř 300 let starého dřevěného kládového lisu na víno nacházejícího se ve vinařské usedlosti Turbovice.

V sobotu 25. září 2021 bude jedinečná možnost tento starý kládový lis umístěný v původní barokní kvasírně i s historickým dvoupatrovým sklepením poprvé na vlastní oči spatřit. Otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin. Prohlídky budou probíhat průběžně po celý den. Není potřeba žádná rezervace ani objednání předem. Prohlídku je možné absolvovat i s dětmi. Ve sklepení není zavedená elektřina, proto doporučujeme vzít si s sebou baterky. Pro dospělé zájemce bude připraven burčák z místních hroznů a víno z produkce Vinařství Válkovi.

Jak se k Turbovickému lisu dostanete: Autem je nejlepší cesta po silnici od Malého Újezdu. Pojedete z Mělníka přes Skuhrov směrem jako na Byšice. Za Skuhrovem je odbočka vlevo do Malého Újezdu a přímo na této křižovatce se ale dáte na opačnou stranu doprava po úzké vyasfaltované cestě, která vás dovede téměř až k Turbovickému lisu. A protože se lis nachází uprostřed vinic, nedá se zajet až úplně k němu, ale budete muset kousek cesty mezi vinicemi s nádherným výhledem do okolní krajiny dojít pěšky. Pěší cesta vede k Turbovickému lisu také přímo z Mělníka z ulice Ve Žlábkách, zde na Brabčově na konci ulice Vinohradská bude možné zaparkovat auto a opět dojít kus cesty mezi vinicemi až k Turbovickému lisu. Okolo lisu vede i zelená turistická značka.

Jste srdečně zváni! Využijte této jedinečné příležitosti.

Martin Klihavec, předseda MOOS.

(článek byl převzat z MOOS a upraven pro potřeby Vinařství Válkovi)